Neočiščeni žleb vam lahko hitro prinese nezaželene težave

Žleb je precej bolj pomemben element vašega doma ali katerega koli drugega objekta, kot si morda mislite. To navadno ugotovimo šele tedaj, ko nam takšen sistem zaradi neprimernega vzdrževanja prinese kakšen nezaželene težave. Pomembno je, da žleb očistimo vsaj dvakrat na leto, in to kar se da temeljito.

Poletni čas je zagotovo najbolj primeren, da se vsak žleb temeljito pregleda in seveda tudi očisti. Ključna naloga takšnega elementa pa je, da se voda s strehe spelje proč od hiše. Če bo žleb na primer poln listja in druge umazanije, se voda v njem posledično precej hitro nabira in teče po fasadi ali pa kje drugje. Ne nazadnje to lahko povzroči celo poplavo.

 

Čiščenje žlebov pred pomladjo in na začetku jeseni

Omenili smo, da je žleb najbolje očistiti v poletnem času. Strokovnjaki pa vas bodo podučili o tem, da je takšno strukturo treba očistiti vsaj dvakrat na leto. Po njihovem mnenju je daleč najbolj ustrezen čas pred pomladjo ter na začetku jeseni.

Tedaj se je dobro povzpeti do višine žlebov in temeljito pregledati, če so povsem čisti. Če na primer v času nevihte opazite, da iz žleba odnaša listje, to kaže, da je v njem najverjetneje kakšna zapora, ki jo je treba čim prej odstraniti.

Neočiščeni žleb vam lahko hitro prinese nezaželene težave

 

Kdo vam lahko profesionalno očisti žleb

Seveda žleb lahko na dovolj učinkovit način očistite tudi sami. Po drugi strani pa vas je kar nekaj takšnih, ki se morda bojite višine ali pa so žlebovi nameščeni na povsem nedosegljiva mesta. Kaj torej storiti v tem primeru? Najbolje je, da pokličete obrtnike, ki se s tem profesionalno ukvarjajo.

Če pa se boste čiščenja žlebov lotili kar sami, je najpametneje lestev pristaviti na sredino žleba. Od tam boste namreč imeli daleč najboljši razgled na začetek ter konec sistema. Na takšen način boste lahko točno videli, kje se je nabrala umazanija ter jo primerno očistili.